O Firmie

Działalność projektową na rynku polskim rozpoczynaliśmy w roku 1997, a na rynku norweskim w roku 2006. Biuro konstrukcyjne NP Consult Sp. z o.o. powstało w 2008 roku. Od tego czasu wykonaliśmy ponad sto projektów konstrukcyjnych przede wszystkim na rynek norweski, a także na rynek szwedzki i polski.

Posiadamy duże doświadczenie w zakresie powszechnego w Skandynawii budownictwa uprzemysłowionego, w którym spełnienie wysokich wymogów użytkowych musi iść w parze ze stosowaniem optymalnych ekonomicznie rozwiązań projektowych, zapewniających szybki i prosty montaż na budowie.

about1.jpg

O naszym doświadczeniu i mocach projektowych może świadczyć np. liczba 25 000 m.kw. ścian prefabrykowanych zaprojektowanych w naszym biurze w ciągu ostatnich dwóch lat.

Nasze biuro zostało pozytywnie zweryfikowane przez Norweski Urząd Budownictwa i otrzymało tzw. Centralne Zatwierdzenie uprawniające do projektowania konstrukcji we wszystkich klasach konsekwencji zniszczenia. Posiadamy również uprawnienia bez ograniczeń do projektowania konstrukcji w Polsce.

Projektując na rynki Skandynawskie znamy dobrze tamtejszy przebieg procesu inwestycyjnego oraz projektowego, włączając standardowe procedury dotyczące kontroli i koordynacji międzybranżowej. Pozwala nam to utrzymywać dobrą komunikację i sprawnie prowadzić uzgodnienia.

Prowadzimy ciągłą współpracę z fabrykami prefabrykatów żelbetowych, stalowych i drewnianych w rejonie Szczecina oraz za granicą.

Stale udoskonalamy nasz system pracy, a także inwestujemy w nowoczesne narzędzia umożliwiające uzyskanie wysokiej jakości w możliwe krótkim czasie. Używamy oprogramowania BIM (Tekla Structures) a także programów: AutoCAD, Autodesk Robot Structural Analysis Professional, Runet, Sletten Byggdata i innych. Do obliczeń i zestawień wykorzystujemy też własne arkusze obliczeniowe.

about2.jpg

Grono projektantów i specjalistów współpracujących z naszym biurem, pozwala nam znacząco zwiększyć moce projektowe w sytuacji kiedy konieczne jest zmobilizowanie dodatkowych sił lub kompetencji.